KLÍČOVÉ CÍLE

1. Zdraví
Nadace mezinárodní lékařské pomoci se zaměřuje na hlavní příčiny nemocí a propaguje celkové zdraví. Uvědomujeme si, že pro vyřešení dlouhodobých zdravotních problémů v rozvojových zemích

je podstatná výživa, veřejné zdraví

a hygiena.

 

2. Léčba
Nadace mezinárodní lékařské pomoci se rozhodla podílet

se na záchranných zásazích. Podporujeme vhodnou zdravotnickou péči v případech katastrof a stavů nouze, a to pro jednotlivce i v rámci komunity. Nadace mezinárodní lékařské pomoci podporuje profesionální zdravotnický personál a uvědomuje si důležitou roli klinik, nemocnic

a dalších zařízení.


3. Naděje
Nadace mezinárodní lékařské pomoci se zaměřuje na nejchudší, nejbeznadějnější rozvojové země. Jedinečný přístup Nadace mezinárodní lékařské pomoci spočívá v tom, že kontaktujeme charitativní organizace a slučujeme své zdroje, abychom vyřešili dlouhodobé i krátkodobé zdravotní problémy.

„Kouzelné náboje“ bojují s nemocí a hladem v Keni

Díky velké iniciativě zpřístupnit antiparazitickou medikaci v Keni, umožňuje Nadace mezinárodní lékařské pomoci 1,3 milionům hladových dětí opravdu využít živiny, které snědí. Nadace mezinárodní lékařské pomoci MedNet partnersky spolupracuje s hlavními mezinárodními výrobci léčiv, kteří produkují zázračné léky Albendazole a Mebendazole.


V zemích třetího světa zabíjí především chudokrevnost a podvýživa, a proto je cílem Nadace mezinárodní lékařské pomoci zachránit prostřednictvím tohoto projektu životy hladových dětí a těhotných matek tím, že je zbaví zabijáků skrytých v jejich tělech. Tyto antiparazitické léky, nebo-li „kouzelné náboje“, zachraňují bezpočet životů tím, že pomáhají tělíčkům bojovat s nemocemi, jakými jsou malárie, tuberkulóza a spoustu dalších infekcí. Program v Keni také poskytuje jednodávkovou odčervovací medikaci pro zdravotnické organizace po celé zemi. 

 

Studie Světové zdravotnické organizace (WHO) v Keni ukazuje, že děti nakažené parazity nestráví a nevyužijí potravu a výživu každoročně nakoupenou za 4 miliony EUR. V mnoha rozvojových zemích spotřebují paraziti více než 20% kalorií zkonzumovaných lidmi. Výsledkem je vážná podvýživa, která vede k nemocem a smrti, obzvláště u chudých, kteří si nemohou dovolit koupit antiparazitické léky.

 

Je třeba najít sponzory, kteří by pomohli poskytnout léčebnou medikaci a potravu hladovějícím dětem v Africe. Dodat dostatek léčiv proti parazitům 150 dětem ročně stojí jen 15 EUR. Léky na odčervení jsou nejefektivnějším a nejlevnějším řešením v léčbě vnitřních parazitických onemocnění a podporují dobré zdraví.